Eurobot den druhý

Pátek 10.5.2002. Druhý den se pilně pracovalo na robotech a v aréně probíhala, již trochu stereotypní, francouzská soutěž. Vyjel jsem se kouknout na Bretaň.

Ráno po snídani jsem se rozhodl vypravit na Bretaň. Udělat několik fotografií pobřeží a hlavně se kouknout do oceanografického střediska v Brestu.Už po několika kilometrech bylo jasné, že místní klimatické podmínky nezradí a bude fakt hnusně. Sice jsem nakonec nezmoknul, ale z focení moc nebylo.
Několik nic moc fotek:

eurobot den druhy obr1

eurobot den druhy obr2

Tady by se mi chtělo bydlet! 🙂

Pobřeží bylo hezké. Cesta z pobřeží na „skoro dálnici“ přes přístavní město St. Malo byla však utrpením. Hrozná zácpa, která mne vedla celým městem, přístavem atd. adt. Když se mi podařilo vymanit ze štrůdlu vozidel v přístavu, který měl v úmyslu se nalodit na jakýsi trajekt, nedaroval jsem tomuto městu již ani minutu. Bohužel se mi nakonec do Brestu nepodařilo dojet včas a zavírací hodinu v oceánografickém centru jsem prošvil asi o třičtvtě hodiny.

eurobot den druhy obr4

eurobot den druhy obr5

Do La Ferté jsem se vrátil před půlnocí. A právě včas. Během dne dorazil totiž druhý český team z Irska (oficiální název „The Short Circuits“) se svým robotem „Clarou“. Z Irska proto, že tam pracují.

Martin a Honza se svou "superrychlou Clarou"

Právě se účastnili kvalifikační jízdy (říkali, že to zkoušejí již od poledne). Stále se nějak „Claře“ nedařilo míček dopravit do kapsy. Stále někde bloudila.Další startovní modlitba Martina, kdy prosil Claru o to, aby mu umožnila jít už spát:

Další startovní modlitba Martina, kdy prosil Claru o to, aby mu umožnila jít už spát

Nakonec se strategickým tahem ukázala změna strany, kde vodící čáry, které jsou nakresleny na ploše a které Clara využívala pro svou orientaci, byly nepoškrábané (nebo možná poškrábané – ale tím správným směrem). Nakonec tedy pár minut po půlnoci Clara zajela úspěšně svou kvalifikační jízdu.Clara na startu své úspěšné kvalifikační jízdy:Nakonec se strategickým tahem ukázala změna strany, kde vodící čáry, které jsou nakresleny na ploše a které Clara využívala pro svou orientaci, byly nepoškrábané (nebo možná poškrábané – ale tím správným směrem). Nakonec tedy pár minut po půlnoci Clara zajela úspěšně svou kvalifikační jízdu.

Clara na startu své úspěšné kvalifikační jízdyZatímco se Clara radovala ze své první úspěšné jízdy, druhý tým usilovně pracoval a dokončoval svého robota.

 Pokračování příště…