Robozor má 4 ceny z mezinárodní soutěže RobotChallenge!

Robotický klub Robozor z Českých Budějovic se 5 a 6 dubna 2008 zúčastnil mezinárodní robotické soutěže RobotChallenge 2008 ve Vídni (http://www.robotchallenge.at/). Do soutěže se přihlásilo celkem 147 robotů z 11 zemí světa. Soutěžilo se v sedmi disciplínách. Klub Robozor soutěžil ve 3 discpilínách – Parallel Slalom (celkem 42 robotů), Slalom Enhanced (celkem 32 robotů) a v kategorii Mini Sumo (celkem 32 robotů). Tyto disciplíny jsou nejpopulárnější a měly bezkonkurenčně největší počty soupeřů. Soutěž byla rozdělena na dva soutěžní dni, kdy první den byly kvalifikace a druhý den se konaly finálové jízdy.

Robozor získal 4 ceny:

Robozor Team :-))

Průběh soutěže

1. den (kvalifikace)

Do kategorie Parallel Slalom klub Robozor postavil 3 roboty Camerus (Jakub Kákona), CamRider (Martin Povišer) a Camerus2 (Jakub Kákona) a do finále se kvalifikovalo po tvrdém konkurenčním boji celkem 15 robotů včetně všech 3 našich. Do finále Camerus postupoval z 2. místa, Camerus2 ze 3. místa a CamRider bohužel až z 12. místa.

Do kategorie Slalom Enhanced klub Robozor postavil celkem 7 robotů Camerus (Jakub Kákona), CamRider (Martin Povišer), Camerus2 (Jakub Kákona), Cara (Roman Dvořák), PinkPanter (Ondra Hlinka a Luboš Polančík), Tyger (David Miler) a SpaceShip (Vojta Srdečný). Do finále se probojovalo celkem 9 robotů a z toho 5 robotů z klubu Robozor!!! Bohužel robotům Camerus 2 a CamRider se nepodařilo kvalifikovat se ve velmi náročné trati této kategorie. Do finále tedy postoupili z 2. místa robot Camerus, ze 3. místa robot Tyger, ze 4. místa robot Cara, z 6. místa robot PinkPanter a ze 7. místa robot SpaceShip.

Do kategorie Mini Sumo klub Robozor postavil 2 roboty – Stinky Monkey (Kryštof Celba a Josef Szylar ml.) a Cholerik (Lukáš Čížek). Oběma robotům se podařilo kvalifikovat do finále mezi 16-ti nejlepšími z celkem 32 přihlášených robotů. Nicméně postupovali ze zadních pozic a proto nebylo příliš nadějí na úspěch ve finále. Po prvním dni tedy klub Robozor postoupil se všemi svými roboty do finálových jízd druhého dne a nechal za sebou celkem 68 robotů, kterým se v našich kategoriích nepodařilo projít kvalifikací.

2. den (finále)

Druhý den začal kategorií Parallel Slalom. Po velmi tvrdém boji se Robozoru podařilo v této kategorii obsadit 2. a 3. místo s roboty Camerus a Camerus2!

Ve velmi náročné kategorii Slalom Enhanced však Robozor obsadil 1. a 2. místo! Bohužel robot Cara v boji o 3. a 4. místo z dosud neznámých příčin neuspěl a skončil na 4. místě.

Oběma robotům nasazeným v kategorii MiniSumo se ve finále vůbec nedařilo a byli vyřazeni ihned v prvních jízdách finálového boje.

Další informace na http://www.robotchallenge.at/en/home/

Klub Robozor se za 14 dní účastní mezinárodní soutěže Istrobot v Bratislavě. Držte nám palce!