Istrobot 2012 – výsledky

Podrobné výsledky jsou na http://www.robotika.sk/contest/2012/vysledky.php
Účastnili jsme se 2 kategorií Stopár a Kečup

Stopár (linefollower):
Přihlášených 43 robotů, startovalo 30, dojelo 15.
Naší 4 roboti dojeli všichni. Což bylo primárním úkolem, který splnili všichni. Další meta bylo umístění v 1 polovině (lepší než průměr) a zde se to podařilo jen robotům Ondra (6. místo) a Brouk 2 (7. místo).  Robot Problém 2 (9. místo) a Mrňous (11. místo) byli až v druhé půli. Je však třeba vyzdvihnout Ondrův návrh na odlehčenou mechanickou konstrukci a Petrovo řešení automatické kalibrace, která konečně přerušila šňůru šílených měření trasholdů v minulých letech. Pokud roboti „nezabloudili“, dosahovali časů kolem 1 minuty.

Kečup (ketchup stock):
Přihlášených 12 robotů, startovalo 11. V této kategorii jsme se dostali až do finále a umístili jsme se na 4. místě (ARMtank) a 5. místě (PICtank). O první místo nás připravila lidská chybka v startovacích postupech nebo gentlemanské povolení nového startu poté co soupeřův robot přestal fungovat. Tato nová kategorie se moc povedla a těšíme se na další ročník.

V neděli jsme se cestou zpět jeli podívat na místní muzeum mašinek (a současně se kompletně ušmudlali od kolomazi) – shlédněte videa :-). Pak jsme se podívali na hrad Děvín, kde jsme zabředli do hovorů s místní průvodkyní ohledně hloubky studně, která podle znalostí byla nejspíš učitelkou fyziky :-). Asi byl na Slovensku také den památek, protože se neplatilo žádné vstupné.

Poprvé jsme vyzkoušeli i online monitoring pohybu Robozoru po celou dobu výpravy. Na stránce https://www.robozor.cz/kde-jsme/ mohly maminky sledovat, jak se blížíme domů, kdy asi dorazíme a kde jsme se zdrželi :-). Doufáme, že vše fungovalo.

V neděli věčer jsme úspěšně ve zdraví dorazlili domu.

Videa z celé akce jsou v galerii kroužku: http://home.robozor.cz/~robozor/photo/ a do alba ISTROBOT 2012 můžete přímo tudy: http://home.robozor.cz/~robozor/photo/photo_thumb.php?dir=323031325f497374726f626f74